Opštinsko takmičenje iz srpskog jezika i jezičke kulture

 

Naša škola je ove godine iznedrila veliki broj učenika koji su je predstavljali na Opštinskom takmičenju iz srpskog jezika i jezičke kulture 2018. godine. Takmičenje na nivou opštine Vračar održano je u subotu, 24. marta 2018. u OŠ „Vladislav Ribnikar“. Takmičili su se učenici iz svih razreda starijeg uzrasta: deset predstavnika iz petog razreda, po jedanaest iz šestog iz sedmog i šest učenika iz osmog razreda.

Takmičari nisu imali nimalo lak zadatak pred sobom, ali da su pokazali znanje i umešnost potvrđuju sledeći rezultati:

 

 

Peti razred

Prvo mesto

1. Milica Vlaškalić 5/5

2. Sonja Božanović 5/5

Drugo mesto

1. Kristina Divac 5/2

Treće mesto

1. Marija Kuzmanović 5/5

2. Tamara Milić 5/1

3. Mila Jolačić 5/3

 

Šesti razred

Prvo mesto

1. Nađa Poltoracki 6/1

2. Nika Moskovljević 6/3

3. Mateja Moskovljević 6/3

4. Sofia Nenezić 6/3

Drugo mesto

1. Ana Ivić 6/2

2. Katarina Pajić 6/2

3. Nikola Hajduković 6/1

Treće mesto

1. Aleksej Tripković 6/1

2. Una Gligorijević 6/2

3. Aleksa Pavlović 6/2

 

Sedmi razred

Drugo mesto

1. Nađa Radovanović 7/1

2. Filip Olujić 7/1

Treće mesto

1. Sofija Gagić 7/2

2. Andrej Pap 7/2

3. Mina Jakovljević 7/1

 

Osmi razred

Prvo mesto

1. Velimir Đorić 8/2

Drugo mesto

1. Anastasija Spasić 8/3

Treće mesto

1. Jelena Zlatarić 8/2

2. Tara Radulović 8/2

3. Nevena Pavlović 8/2

 

 

Na gradsko takmičenje plasirala su se tri učenika iz petog razreda: Milica Vlaškalić, Sonja Božanović i Kristina Divac, čak devet učenika iz šestog razreda: Nađa Poltoracki, Aleksej Tripković, Ana Ivić, Nika Moskovljević, Mateja Moskovljević, Sofia Nenezić, Katarina Pajić, Una Gligorijević i Nikola Hajduković. Iz sedmog razreda na gradsko takmičenje idu Nađa Radovanović, Filip Olujić i Sofija Gagić. Čini se da ni osmaci nisu izgubili entuzijazam. Na gradskom takmičenju nadmetaće se četiri učenika: Velimir Đorić, Tara Radulović, Nevena Pavlović i Anastasija Spasić.

Nakon ovih sjajnih rezultata, ostaje da našim učenicima poželimo puno uspeha i sreće u daljem takmičenju.

 

Ana Stojanović