Opštinsko takmičenje iz srpskog jezika i jezičke kulture

Naša škola je ove godine iznedrila veliki broj učenika koji su je predstavljali na Opštinskom takmičenju iz srpskog jezika i jezičke kulture 2018. godine. Takmičenje na nivou opštine Vračar održano je u subotu, 24. marta 2018. u OŠ „Vladislav Ribnikar“. Takmičili su se učenici iz svih razreda starijeg uzrasta: deset predstavnika iz petog razreda, po jedanaest iz šestog iz sedmog i šest učenika iz osmog razreda.

Takmičari nisu imali nimalo lak zadatak pred sobom, ali da su pokazali znanje i umešnost potvrđuju sledeći rezultati:

Peti razred

1. Jelena Zlatarić 8/2

2. Tara Radulović 8/2

3. Nevena Pavlović 8/2

Na gradsko takmičenje plasirala su se tri učenika iz petog razreda: Milica Vlaškalić, Sonja Božanović i Kristina Divac, čak devet učenika iz šestog razreda: Nađa Poltoracki, Aleksej Tripković, Ana Ivić, Nika Moskovljević, Mateja Moskovljević, Sofia Nenezić, Katarina Pajić, Una Gligorijević i Nikola Hajduković. Iz sedmog razreda na gradsko takmičenje idu Nađa Radovanović, Filip Olujić i Sofija Gagić. Čini se da ni osmaci nisu izgubili entuzijazam. Na gradskom takmičenju nadmetaće se četiri učenika: Velimir Đorić, Tara Radulović, Nevena Pavlović i Anastasija Spasić.

Nakon ovih sjajnih rezultata, ostaje da našim učenicima poželimo puno uspeha i sreće u daljem takmičenju.

Ana Stojanović