Svetosavski turnir

 

Svetosavski turnir u badmintonu održan je u našoj školi 25. januara 2018.

Cilj je bio upoznavanje učenika sa pravilima igre i promovisanje badmitona kao jednog od izbornih sportova, kao i druženje đaka iz različitih škola.

Učestvovali su učenici četiri osnovne škole naše opštine - Osnovne škole „Siniša Nikolajević“ Osnovne škole „Svetozar Marković“, Osnovne škole „Kralj Petar II Karđorđević“ i Osnovne škole „Sveti Sava“. Takmičenje se odvijalo u više kategorija: ženski singl, muški singl, ženski dubl. muški dubl i mešoviti dubl. U publici su bili đaci naše škole, koji su bodrili igrače i navijali za svoje favorite. Mečevi su protekli u fer plej igri.

Učenici naše škole su ostvarili odlične rezultate:

Ekatarina Sobolj VII-1 – prvo mesto u ženskom singlu,

Luka Jovanov VIII-2 – drugo mesto u muškom singlu,

Luka Oro i Petar Janjanin VII-1 – drugo mesto u muškom dublu

Nina Raičević i Tara Bojović VI-3 – treće mesto u ženskom singlu.

 

Nagrade najboljima, medalje, uručio je direktor naše škole Mihajlo Rakonjac.

 

Slađana Tomić