Počinje „Oštro Perce 2017/2018“

Projekat „Oštro Perce 2017/2018“ organizuje se uz podršku Školskog portala.

Autorke projekta su Slađana Galuška, bibliotekarka u Osnovnoj školi „Sveti Sava”, i Anđelka Tančić, nastavnica srpskog jezika u Osnovnoj školi „Svetozar Marković” iz Beograda.

Ciljevi projekta su poboljšanje i razvijanje čitalačke, informacione i medijske pismenosti učenika i podsticanje upotrebe informacionih tehnologija u nastavi i razvijanje digitalne pismenosti učenika.

Projekat podstiče saradnju među učenicima, nastavnicima i bibliotekarima, a ima i takmičarski karakter. Nastavnici i školski bibliotekar pomažu učenicima da steknu veštine informacione, medijske i digitalne pismenosti i da razvijaju međupredmetne kompetencije.

Tokom projekta učenici čitaju književna dela predviđena nastavnim planom i programom za srpski jezik, o njima razgovaraju sa nastavnicima i bibliotekarima i izrađuju zadatke.

Učenici mlađih razreda će praviti slikovnice, a đaci starijih razreda trejlere.

Detaljne elemente projekta i propozicije konkursa možete pogledati u dokumentu „Oštro perce 2017/2018“.