Parking servis i akcija „Đaci vas mole, usporite pored škole“

JKP „Parking servis“ je 12. oktobra 2017. u Osnovnoj školi „Vuk Karadžić“ uručio nastavna sredstva direktorima 26 osnovnih škola sa područja opština Stari grad, Savski venac, Vračar, Palilula, Zvezdara, Novi Beograd i Zemun, koje se nalaze u gradskoj zoni parkiranja. Nastavna sredstva, među kojima su interaktivne table, računari, projektori i štampači, kupljena su novcem prikupljenim sa parking mesta pored škola. Naša škola je dobila računar.

Deo svečanosti je bilo i predavanje za učenike prvog razreda OŠ „Vuk Karadžić“ u vezi sa bezbednim ponašanjem u saobraćaju i time je započeo novi ciklus akcije „Parking servisa“ „Đaci vas mole, usporite pored škole“ kroz koju se đaci prvaci beogradskih škola uče osnovnim pravilima ponašanja u saobraćaju.

Događaju su prisustvovali ministar prosvete Mladen Šarčević, pomoćnik ministra prosvete Vesna Nedeljković, menadžer Grada Beograda Goran Vesić i direktor JKP „Parking servis“ Andrija Čupković.

Mihajlo Rakonjac