Program za prevenciju nasilja

Učenici III-2 i III-3, u pratnji svojih učiteljica Marije Vujović i Dragane Zlatić, školskog pedagoga Tatjane Perišić i psihologa Katarine Kovčić predstavljali su našu školu na 48. Sajmu obrazovanja i nastavnih sredstava 27. oktobra 2017. godine.

Na poziv Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, a sa učenicima još dve škole, oni su prezentovali primere dobre prakse u okviru programa za prevenciju nasilja.

Đaci naše škole su ukazali na važnost poštovanja pravila od prvih dana školovanja. Oni su prikazali pano sa koracima koje primenjujemo u rešavanju sukoba i problema nenasilnim putem. Govorili su stihove Ljubivoja Ršumovića iz „Bukavara dečijih prava“ u vezi sa problemima u određenim situacijama i naglasili da je za mirno rešavanje veoma važno da poštujemo i slušamo sagovornika.

Marija Vujović i Tatjana Perišić