Konkurs „Knjige su u modi“

 

Konkurs „Knjige su u modi“ organizovao je Školski portal od 18. septembra do 9. oktobra 2017. Zadatak za učenike je bio da kroz crtež ili tekst predstave omiljenu knjigu. Školski bibliotekari su takođe mogli da učestvuju na konkursu opisom svog rada sa učenicima.

Na konkurs je stiglo više od 5.000 likovnih i literarnih radova iz 400 osnovnih škola, a 90 školskih biblioteka predstavilo je svoje aktivnosti u radu sa učenicima.

Nagrade za likovne radove dodeljene su po razredima, a za literarne radove u dve kategorije – poezija i proza.

Učenica trećeg razreda naše škole Petra Šušnjar osvojila je drugu nagradu za likovni rad pod nazivom Pas i njegov dečak.

Školski portal je dodelio i nagrade za 23 škole iz cele Srbije za izuzetan doprinos afirmaciji čitanja, kao i za 20 biblioteka koje su u prethodnoj školskoj godini ostvarile značajan obim aktivnosti u radu sa decom. Među nagrađenim bibliotekama je i biblioteka naše škole, a kao nagradu dobiće knjige.

 

Slađana Galuška