Dani evropske baštine

Učenici odeljenja IV-1 i učiteljica Nevena Ljamić su 27. septembra 2017. godine učestvovali u aktivnostima „Dan čišćenja Vračara“ koje je organizovala Gradska opština Vračar, u okviru obeležavanja Dana evropske baštine.

Zadatak učenika je bio da urede školsko dvorište i Karađorđev park i svojim primerom pokažu da svaki čovek treba da vodi računa o čistoći parkova i terena gde se deca igraju. Razumeli su da nije sramota podići papirić na ulici ili u parku i baciti ga u kantu, kao i da tako doprinose očuvanju prirode i bezbednosti dece koja se igraju u parku.

Đaci su ispoljili lepo vaspitanje, a posebno su bili ponosni kada su im prolaznici prilazili i hvalili ih. Nekoliko porodica sa decom, koje su bile u parku, pridružile su im se u čišćenju parka.

Nevena Ljamić, nastavnica