Osamsto godina od krunisanja Stefana Prvovenčanog

Nastavnik istorije Vlado Marjan je 25. septembra 2017. organizovao javni čas povodom obeležavanja godišnjice krunisanja prvog srpskog kralja Stefana Prvovenčanog, koji je  proglašen je za kralja Raške 1217. godine.

Čas je održan u svečanoj sali. Predavači su bili đaci VII-1 koji su učenicima šestog razreda predstavili život na dvoru Nemanjića u 13. veku. Času je prisustvovao i direktor škole.

Vanja Jović, Petar Janjanin i Filip Olujić su pripremili četiri panoa na kojima su tekstom i fotografijama prikazali kulturu, hranu, odeću i oružje na srpskom srednjevekovnom dvoru. Osim toga, oni su doneli i specijalitete koje su napravili po receptima iz srednjeg veka: pogaču od integralnog brašna, sočivo, kruške sa prelivom od šumskog voća, koje je voleo da jede Rastko Nemanjić, i šljive sa sirom omotane slaninom.

Učenici šestog razreda su pažljivo slušali predavanje, a onda su probali hranu.

Đaci koji su bili u ulozi nastavnika i oni koji su pratli čas ocenili su da je ovo bilo uspešno druženje i da slične časove treba češće organizovati.

Vanja Jović, Petar Janjanin i Filip Olujić, učenici VII-1