Bezbednost u saobraćaju

Za učenike mlađih razreda naše škole održani su 26. septembra 2017. časovi na temu „Bezbednost u saobraćaju“ u okviru edukativnog projekta „Mobilni i edukativni saobaćajni poligon za decu“ koji organizuju Savet za bezbednost saobraćaja Gradske opštine Vračar i Sekretarijat za saobraćaj grada Beograda. Edukacija se sastoji iz teoretskog i praktičnog dela i prilagođena je uzrastu dece.

U školskom dvorištu je postavljen saobraćajni poligon sa ulicama, semaforima, pešačkim prelazima i malim automobilima. Učenici su slušali uputstva o tome kako da budu bezbedni učesnici u saobraćaju, kretali se kao pešaci po poligonu i vozili autiće. Tako su kroz priču i pokazne vežbe na poligonu učilio bezbednom ponašanju u saobraćaju.

Na kraju časa svi đaci su dobili flajer sa pravilima za prelazak preko ulice.

Slađana Galuška