HUMANITARNA AKCIJA U NAŠOJ ŠKOLI

 

OŠ „ Sveti Sava“ je uspešno realizovala akciju prikupljanja pomoći  za napuštene životinje o kojima se brine Udruženje za zaštitu životinja "Klempa" iz Beograda.  Inicijativa za organizaciju  akcije je pokrenuta  od  strane roditeljke gospođe Ane Kostić.  Učenici i roditelji su prikupljali pomoć u vidu hrane i opreme (ogrlice, igračke) za pse i mačke.

U okviru akcije realizovana je  i radionica na temu humanog odnosa prema životinjama i odgovornog vlasništva.

U saradnji sa veterinarskom ambulantom „ Pet-Vet Care“  održano je i predavanje za naše učenike. Gost predavač je bila veterinar Gorana Danov, a organizaciju predavanja je omogućioroditelj naših učenika dr vet.med. Vladimir Magaš.

Naša škola je i do sada organizovala različite  humanitarne aktivnosti i akcije i naš cilj jeste razvijanje humanog odnosa prema svim vulnerabilnim grupama.

Zahvaljujemo se svima na učešću i podršci u uspešnoj organizaciji i realizaciji  akcije.

 

Galeriju fotografija možete pogledati ovde.