Harfa i slikanje

U Biblioteci grada Beograda održana je 12. aprila 2019. radionica „Muzikom do inkluzije“. Radionicu je vodila prof. Željka Milošević koja je predstavila harfu kao muzički instrument i pokazala šta sve može muzika. Cilj radionice je bio promocija inkluzije kroz audio vizuelne umetnosti, a učestvovala je grupa dece iz OŠ „Dragan Kovačević“ i petnaest učenika drugog razreda naše škole.
Posle kratke priče o harfi Željka Milošević i njena učenica Loreta izvele su nekoliko kompozicija i pokazale da se muzikom mogu predstaviti različiti ritmovi, oblici i osećanja.
U likovnom delu radionice deca su dobila materijal za slikanje i inspirisana muzikom koju slušaju, stvarala su svoja umetnička dela. Profesorka i učenica su zatim njihove slike „odsvirale“ i pokazale kako se prepliću muzičko i likovno stvaranje. Deca su mogla i da probaju kako se svira na harfi.
Radionica je protekla u odličnoj atmosferi - đaci i nastavnici su uživali u muzici, crtanju i druženju.