Dan pismenosti

Povodom obeležavanja Dana pismenosti, 8. septembra, nastavnica srpskog jezika Dragana Janjić i bibliotekarka Slađana Galuška razgovarale su sa učenicima VI5 i VIII1 o vrstama pismenosti i posebno o informacionoj i medijskoj pismenosti.

Za učenike VIII1 to je početak aktivnosti u okviru projekta Komunikacija i mediji koji će se realizovati tokom prvog polugodišta 2018/2019.

Početak 2018/2019. školske godine

Dragi učenici, dobro došli u novu školsku godinu!

Učenici šestog razreda su već u ponedeljak, 3. septembra pozamljivali knjige za lektiru, a trećaci su otvorili sezonu druženja i čitanja u školskoj biblioteci u utorak, 4. septembra 2018.

U školskoj biblioteci možete da radite domaće zadatke, pripremate priloge za školski list i veb stranu škole.

Čekaju vas časovi, radionice i projekti za podsticanje čitanja i mnoge druge aktivnosti.

Vaša bibliotekarka Slađana Galuška

Sabor učitelja i Putovanje kroz vreme

Projekat Putovanje kroz vreme koji su realizovale nastavnica Katarina Miličić i bibliotekarka Slađana Galuška sa učenicima IV4, predstavljen je na stručnom skupu Smotra stvaralaštva učitelja u obrazovno-vaspitnom procesu u okviru XXXII Sabora učitelja Srbije, 17. juna 2018. Rad pod nazivom Putovanje kroz vreme prikazan je u okviru teme Savremeni način planiranja obrazovno-vaspitnog procesa.

Autorke su govorile o toku projekta, zadacima koje su učenici radili i kroz koje su pokazali kreativnost i o brojnim produktima nastalim tokom tromesečnih aktivnosti, kao što su pametne fascikle, likovni radovi, prikazi knjiga, testovi, igrice itd.

Tok i produkti projekta prikazani su na posebnoj veb strani na platformi Viks,

Leto 2018.

Dragi đaci, počeo je raspust.

Odmarajte se, igrajte se i uživajte u letu.

Ne zaboravite na knjige. Čitajte, putujte sa junacima knjiga i otkrivajte nove svetove!

Prepuručujem za čitanje i školski list Maštarije. U njemu su vaši literarni i likovni radovi, priče o takmičenjima, ekskurzijama, rekretaivnoj nastavi.

Prikazi knjiga nastali u projektima „Oštro Perce“ i „Čitam, pa šta?“ sigurno će vas zainteresovati da pročitate neki od romana ili priča koje su predstavljeni.

U septembru vas čekaju nove avanture u školskoj biblioteci, razgovori o knjigama, druženje sa piscima, takmičenje u pisanju stihova, projekti, iznenađenja...

Pejzaži i Nove tehnologije

Projekat Pejzaži koji su realizovale nastavnica Dragana Janjić i bibliotekarka Slađana Galuška sa učenicima VII1, predstavljen je na konferenciji Nove tehnologije u obrazovanju, 9. juna 2018. Rad pod nazivom Od korišćenja do stvaranja informacija prikazan je u okviru teme Rad na projektima i kreativnost.

Autorke su govorile o toku projekta, zadacima koje su učenici radili i kroz koje su pokazali kreativnost, stvorili novo znanje i podelili ga sa drugima postavljajući produkte projekta na platformi Viks, https://poterazapejzazima.wixsite.com/pejzazi.