NASTAVNE AKTIVNOSTI

U našoj školi nastava se odvija u periodu od 8.00 dо 14.00 časova, u jednoj smeni.
Besplatni produženi boravak radi do 18.00 časova.
Časovi dopunske, dodatne nastave, sekcije i izborni predmeti realizuju se posle časova redovne nastave.

Učenici od prvog razreda uče engleski jezik, a od petog razreda mogu da uče ruski ili francuski jezik.
Od prvog do osmog razreda učenici pohađaju veronauku ili građansko vaspitanje kao izborne predmete

Posebnu pažnju posvećujemo sportu i fizičkoj aktivnosti i našim učenicima su na raspolaganju dve fiskulturne sale (velika i mala). Dobro opremeljeni informatički kabineti i digitalni kabinet omogućuju kvalitetniju nastavu ne samo informatike nego i korišćenje informacionih tehnologija i u nastavi drugih predmeta.

U trećem i četvrtom razredu pohađaju sledeće izborne predmete:

Narodna tradicija
Od igračke do računara
U toku godine učenici pohađaju samo jedan od ponuđenih predmeta.

Od petog do osmog razreda pohađaju sledeće izborne predmete:
Crtanje, slikanje, vajanje
Čuvari prirode
Svakodnevni život u prošlosti
Hor i orkestar
Informatika i računarstvo
Izabrani sport - rukomet i odbojka
U toku godine učenici pohađaju samo jedan od ponuđenih predmeta.

Anketiranje učenika za izbor predmeta se vrši krajem tekuće školske godine za narednu školsku godinu.