Шта знаш о Црвеном крсту

У петак, 17. октобра 2025. године, ученици четвртог разреда Марија Божић Тасић, Лука Ђорђевић, Ђурађ Петровић, Вања Живковић и Балша Јеремић су учествовали и освојили друго место на квизу „Шта знаш о Црвеном крсту и добровољном давалаштву крви?“ у ГО Врачар. Показали су да се одлично сналазе у решавању тестова, као и брзом слагању слагалице. Кроз квиз деца су се упознала са принципима Црвеног крста, његовим историјатом и програмским активностима.

Рада Мрда

Излет ученика првог разреда

У понедељак, 13. октобра 2025. године, успешно је реализован једнодневни излет за ученике првог разреда.
Ученици су у пратњи својих учитељица обишли Музеј хлеба у Пећинцима и резерват природе „Засавица“. Упознали су се са начином обраде земље у прошлости, машинама и оруђем које се користило за млевење жита и вршидбу. У музеју су имали прилику да виде поставку од око стотинак хлебних колача и погача. Возили су се туристичким возићем кроз најлепши део резервата „Засавица“ и чули су узбудљиву причу о историјату резервата који је стављен под заштиту државе као природно добро прве категорије од изузетног значаја.
Излет је реализован према плану и планираном временском динамиком. Циљеви и задаци излета су у потпуности реализовани.

Руководилац већа првог разреда Ана Љубовић-Гвоздић