Ученици четвртог разреда боравили су у периоду од 7. до 14. маја 2023. на настави у природи на Копаонику. Ишло је укупно 74 ученика из четири одељења четвртог разреда. На путу до Копаоника ученици су посетили  археолошки парк „Лазарев град“ у Крушевцу.

Током боравка на Копаонику ученици су имали излет до Маркових стена. Обишли смо и метеоролошку станицу на Копаонику која је смештена на Сунчаној долини. Шетали смо до ски центра Ртањ који се налази испод врха Мали Караман, на надморској висини 1786 метара, одмах поред ски стазе. Том приликом смо посетили ергелу коњичког клуба „Фризија“. У повратку до хотела чули смо и легенду о Мариним водама. Током обиласка Шумске куће видели смо Панчићеву оморику и применили стечено знање из предмета природа и друштво.

Ова Настава у природи у потпуности је остварила претходно постављене циљеве и задатке. Вратили смо се кући пуни позитивних утисака и са дивним успоменама које ћемо памтити.

Одељењске старешине Бранкица Виторовић, Драгана Златић, Светлана Ленаси и Весна Зец