Обавештење за ученике и родитеље – Зимски распуст

Настава у првом полугодишту школске 2022/2023. године завршава се у петак, 30. децембра 2022. године. Тог дана часови ће бити скраћени:
– настава у разредној настави (од 1. до 4. разреда) почиње у 8.00 и завршава се у 11.10;
– настава у предметној настави (од 5. до 8. разреда) почиње у 8.50 и завршава се у 13.10;

Продужени боравак ће радити до 16.00 часова.

Редовна настава у другом полугодишту почиње у понедељак, 23. јануара 2023. године, за ученике од првог до четвртог разреда у 8.00, а за ученике од петог до осмог разреда од 8.50 часова.

Саопштавање успеха и подела ђачких књижица обавиће се у петак, 30. децембра 2022. године или у јануару 2023. према распореду који ће родитељи добити од одељењских старешина.

Свим ученицима желимо да лепо проведу зимски распуст!

Управа школе

Филмска пројекција

За ученике млађих разреда организована је пројекција филм „Вучје бобице“ режисера Сретена Јовановића у свечаној сали школе, 27. децембра 2022. Ђацима се свидео филм, неколико њих је рекло да су га гледали у биоскопу и даје то њихов омиљени филм, па су га погледали поново у школи.

Књижевно вече

У свечаној сали школе одржано је 26. децембра 2022. године књижевно вече Да би се истински волело потребно је одрасти до детета. У извођењу програма учествовало је 44 ученика наше школе, и то ученици V4, VIII1, VIII3 и VIII4. Програм је приредила наставница српског језика Александра Протић.
Ученици су читали своје ауторске похваљене и награђене радове, рецитовали стихове наших великана, затим пригодне песме које је написала њихова наставница Александра Протић, извели прилагођене драматизације, а приређен је и кратак музички програм. Гости су куповали обележиваче за књиге, које је са ученицима израдила мр Ивана Смиљковић Чевизовић, а прикупљен новац уплаћен је у хуманитарне сврхе.
Књижевно вече је била дивна прилика да се истакне рад и труд наших ученика и да се они талентовани прикажу у најлепшем светлу. Ипак, најважнија лекција коју су научили јесте колико је важно и лепо бити хуман и својим ангажовањем помоћи онима којима је то потребно.
Такође, за време припремања и увежбавања програма међу ученицима остварила су се нова познанства и учврстила пријатељства. Могао се осетити дух радости и лепоте коју са собом носи племенитост, даривање и чињење добра другоме.

Ову манифестацију подржали су и остали ученици наше школе, затим бивши ђаци који су дошли у великом броју и, наравно, родитељи.

Овим путем похваљујем све учеснике и захваљујем се свима који су подржали ову хуманитарну акцију. Радујемо се новим сличним подухватима!

ма проф. Александра Протић