Мини пројекат у II3

Ученици II3 су током Дечје недеље, почетком октобра 2022. године, реализовали мини пројекат „Чувамо здравље – здраво се хранимо“. Током те недеље су доносили свеже воће и поврће, сваки дан одређене боје, од кога су прављене салате и воћне салате, као допуна ужини за тај дан.
Циљ пројекта је био упознати разне врсте воћа и поврћа, пробати различите укусе, осетити како и колико храна утиче на расположење, увидети колико побољшања доноси једноставно припремљена здрава ужина.
Ученици су били задовољни, јер поједине врсте никада нису ни пробали и научили више о сочним и мирисним плодовима. Били су мотивисани за рад и ангажовани, истраживали су и размишљали, упознали се са мноштвом намирница и на другачији начин сагледали значај исхране.

Учитељица Гордана Бакић