Срце и Слатки залогај

Наша школа је у сарадњи са фондацијом Срце организовала хуманитарну акцију Слатки залогај, 29. октобра 2022. године. Ученици I3 су, са осталим другарима, учествовали у акцији са жељом да помогну Одељењу педијатрије на Институту за мајку и дете. На штандовима су продавали домаће колачиће које су направиле вредне руке њихових мама и бака.

Хвала свима на учешћу и хуманости!

Ивана Уљанов

Прваци у библиотеци

Ученици првог разреда посетили су први пут школску библиотеку и упознали се са њеним радом у октобру 2022.

Библиотекарка је прво одржала часове са свим првацима у њиховим учионицама и разговарала са ђацима о важности књига и читања. Неки од њих су понели своје омиљене књиге, представили их и показали да умеју да читају, разумеју прочитано и открију важне поруке у тексту.

Затим су ученици у групама долазили у библиотеку и упознали се са начином рада библиотеке и правилима понашања.

Слађана Галушка

Радионице у XIV београдској гимназији

Ученици VIII1, наставница Александра Протић и библиотекарка Слађана Галушка били су 28. октобра 2022. гости XIV београдске гимназије и учествовали у радионицама које су за њих припремили ученици IV5 у оквиру пројекта „ОКТОБАР – месец Иве Андрића”.

Милица Ђерић, Тамара Рогић и Софија Здравковић припремиле су предавање о животу и стваралаштву нашег нобеловца на основу  биографије Мухарема Баздуља „Иво Андрић – живот у дванаест месеци”, а потом су осмаци и њихови помоћници, ђаци првог разреда гимназије, подељени у пет група, решавали онлајн квиз направљен у алату Кахут.

Другу радионицу„Андрић од А до Ш” водио је Лука Вранеш. Задатак за учеснике је био да пронађу појам повезан са великим писцем који почиње сваким од гласова наше азбуке. Подељени у групе тражили су појмове помоћу литературе коју су организатори обезбедили. По истеку предвиђеног времена, свака група представљала је своје појмове и објашњавала њихову повезаност са писцем.

Ученици осмог разреда су уживали у активностима, научили су многе информације из живота Иве Андрића и упознали начин рада у гимназији.

Слађана Галушка