Ученици I2 у биоскопу

Ученици I2 су 17. октобра 2022. посетили 18. Дечији филмски фестивал и гледали филм „Фараон, дивљак и принцеза“.
Три приче, три доба, три универзума. Епопеја о Старом Египту, средњовековна легенда са француских планина и фантазија са турског двора чине необичан спој различитости. Јединствена прича о путовању кроз време у далеке светове уз свемоћне богове, принчеве и принцезе показују да храброст, љубав, доброта и снови побеђују.

После одушевљења филмом ученици су уживали на радионици „Ђердапска пустоловина“ и обогатили своја знања о заштити животне средине. Посебно весело је било дружење са Урошем Петровићем током кога су решавали загонетне приче.

Учитељица Горица Ивановић

Креативно писање у библиотеци

Ученици V3, наставница Ана Стојановић и библиотекарка Слађана Галушка били су 13. октобра 2022. гости Библиотеке града Београда, одељења на Врачару, где је библиотекарка Александра Вићентијевић одржала  час креативног писања.

Ученици су писали о утисцима са часа.

Просторија дечијег одељења Растко је пуна шарених књига и постера.
Било је веома занимљиво. Причали смо о књижевности, креативности и креативном писању. Учили смо шта су мотиви и како да од њих направимо састав.
Имали смо задатак да смислимо мотиве и од њих напишемо причу. Мој друг и ја смо написали шаљиву песму које се свидела већини ђака.
После смо читали радове и неки су били као да их је писала одрасла особа.
Драго ми је што смо посетили библиотеку и нешто ново научили. Радујем се поновној посети.

Анђела Станковић, Вељко Михајловић, Маша Зарић, Симеон Обрадовић