У организацији удружења „Пријатељи деце Врачара“, на платоу испред библиотеке „Петар Кочић“, одржан је традиционални јавни еколошки час у оквиру пројекта „Земља је била чиста, помозимо да и сад заблиста“.

Ученици III-4 су са специјалних еко штандова делили пролазницима цегере од биоразградивог материјала и летке са кратким и сликовитим еко порукама, а за узврат тражили коришћене кесе од ПВЦ материјала и одлагали их у специјалне еко корпе. Том приликом су разговарали са пролазницима и посетиоцима Каленић пијаце и објашњавали им зашто је штетно користити и остављати ПВЦ кесе у природи. Програм је водио професионални еколог. Ученици су учествовали у еко квизу и показали завидно знање о екологији и очувању животне средине.

Драгана Томанић

Author