Председник Градске општине Врачар Милан А. Недељковић приредио је пријем за најталентованије ученике основних школа Врачара поводом Дечије недеље, 7. октобра 2019. године. Похвалнице су добили ученици који су током прошле школске године освојили награде на конкурсима и такмичењима у организацији удружењаПријатељи деце, као што су ликовниконкурс „Мали Пјер“, такмичење рецитатора, Најраспеванијаодељењсказаједницаи „Златна сирена“.

Свака школа је, после доделе похвалница,приредила кратак програм. Нашу школу су представљале ученице Катарина Нецић VII-4 која је на руском језику певала песму „Каћуша“и дует Леа Маликовић и Теодора Мишић VII-2 које су певале српску народну песму „Оро се вије“. Ове изузетно музикалне ученице већ две године узастопно освајају прва места и на општинском и на градском такмичењу соло-певача и малих вокалних састава „Златна сирена“.

Похвалнице је добило 12 ученика наше школе.

мр Биљана Буловић-Марић,

наставник музичке културе