У октобру и новембру 2017. одржани су часови библиотекара за ученике првог разреда.

Ученици млађих разреда су писали прилоге за школски лист о излетима и рекреативној настави и илустровали их, а ученици осмог разреда су писали о екскурзији. Неколико четвртака је израдило прилог о манифестацији Радост Европе.

Ученици ИВ1 у школској библиотеци израђују свој одељењски часопис и украсе и предмете за Базар пазар.

Сава Крнетић, ученик ИИИ5 је написао бајковит драмски текст чија се радња дешава на Жабљаку, где иначе проводи део распуста. У октобру 2017. организован је одељењски конкурс за најбоље илустрације тог текста. Најлепши радови су изабрани 20. новембра 2017, њихови аутори су као награде добили књиге и свеске, а Сава је све своје другаре почастио слаткишима. Текст и илустрације су део прилога за школски лист који је Сава уређивао заједно са библиотекарком у школској библиотеци.

Rale